Atlantic

Atlantic

 Atlantic alustas kütteseadmete tootmist juba 1968. aastal ning omab pikaaegset kogemust soojuspumpade kui ka teiste taastuvenergia kütteseadmete vallas. Atlantic kütteseadmeid on Eesti turul müüdud 18 aastat, millega on tõestatud kaubamärgi usaldusväärsus ja kõrge kvaliteet.

Tootja veebileht: http://www.atlantic-comfort.com

Erilahenduste OÜ on Atlantic õhk-vesi soojuspumpasid paigaldanud alates aastast 2009. Oleme osalenud Atlantic´u tehase poolt korraldatud tehnilistel koolitustel aastal 2010 Eestis, aastatel 2013,2015 Prantsusmaal Atlantic´u koolituskeskuses.

Atlantic Excellia seeria soojuspumbad on eelistatud suuremate hoonete või kõrgemat temperatuuri nõudvate küttesüsteemide korral. Tegemist on split tüüpi inverterkompressoriga seadmetega ning erinevaid võimsusklasse on kolm (11; 14 ja 16 kW). Siseosi on Excellia seerial koos tarbeveesoojendiga (DUO mudelid) ja ilma. Boilerita mudelitele saab soovi korral lisada tarbeveesoojendi eraldiseisvana. Seadmeid saab paigaldada kaskaadi.

 Atlantic Extensa+ seeria soojuspumbad on eelistatud väiksemate hoonete madalatemperatuuriliste küttesüsteemide korral. Tegemist on split tüüpi inverterkompressoriga seadmetega ning erinevaid võimsusklasse on neli (5; 6; 8 ja 10 kW). Siseosi on Extensa+ seerial koos tarbeveesoojendiga (DUO mudelid) ja ilma. Boilerita mudelitele saab soovi korral lisada tarbeveesoojendi eraldiseisvana.

soojusvaheti

 

Atlantic on välja töötanud ja patenteerinud roostevabast terasest anumas paikneva uudse efektiivse koaksiaalse soojusvaheti, mis on oluliselt riskivabam külmumise ja ummistuste suhtes. Anumas paikneb lisaks elektriline kütteelement, mis on vajadusel toetavaks kütteallikaks soojuspumbale ja tomib avarii korral varu soojusallikana.

Soojuspump on tehase poolt katsetatud kuni välistemperatuurini -20°C. Tegemist ei ole tööpiirkonna madalaima võimaliku temperatuuriga ja seade ei lülitu välja, kui välistemperatuur langeb alla -20°C.

 

Küttevee ringluspumbana kasutatakse A-energiaklassi Wilo Yonos PARA mudeleid, mis on vaiksed ja energiasäästlikud ning omavad rõhutundlikku kontrollerit, kaitsefunktsiooni ja unikaalset LED kasutajaliidest.

 inverterkaartWilo Yonos Para

Atlantic Extensa+ soojuspumba kompressori juhtimisel kasutatakse VPAM inverterkontrollerit, mis võimaldab muuta kompressori kiirust sujuvamalt ja suuremas ulatuses kui klassikaline inverterkontroller. VPAM inverterkontrolleriga soojuspump saavutab soovitud võimsuse kiiremini ning on vajadusel võimeline töötama stabiilselt väga väikestel koormustel.

Soojuspumbal on Siemensi juhtautomaatika, mille peamine ülesanne on tagada erinevate väljundite säästlik soojusenergiaga varustamine. Maja kütmine toimub seadistatud küttegraafiku alusel ning sõltuvuses välistemperatuurist. Võimalik on kasutada soojuspumbaga juhitavat segusõlme ning seadistada erinevate küttesüsteemi osade korral mitu küttegraafikut (radiaatorid ja põrandaküte). Tarbevee ja basseini kütmine toimub eraldi seadistuse alusel. Soojuspumpa saab kasutada hoone jahutamiseks, mis eeldab sobiliku jahutussüsteemi olemasolu. Soojuspumpa saab vajadusel kombineerida olemasoleva kütteallikaga ning kasutada katelt lisakütteks. Mõnede eelkirjeldatud funktsioonide tarbeks tuleb soojuspump varustada lisaseadmetega, mis ei kuulu soojuspumba tarnekomplekti ega sisaldu seadme hinnas.

kontroller